AGROTEK ELEKTROSTATİK İLAÇLAMA MAKİNASI

BASIN BÜLTENİ

Tarımda Devrim Yaratacak Stratejik Ürün “Elektrostatik İlaçlama Makinası”

5 Eylül 2018 tarihinde Manisa CBÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş. ’de gerçekleştirmiş olduğumuz “Elektrostatik İlaçlama Makinası” lansman toplantısında ürünümüzün teknik özellikleri katılımcılara aktarılmış ve ürünün stratejik önemine yönelik bilgilendirme yapılmıştır.

Geliştirilen yeni nesil ilaçlama makinamız için yapılan test sonuçlarına göre, ürün üzerinde oluşan ilaç kalıntısında 9 kat azalma, %90 su ve %50 yakıt tasarrufu elde edildiği görülmüştür. Yapılan Ar-Ge çalışmalarının sonucu olarak makinanın kullanımıyla birlikte tarım ürünleri üzerinde oluşan ilaç kalıntı miktarının asgari seviyeye inmesi beklenmektedir. Firma olarak çevreye duyarlı ve insan sağlığını ön planda tutan inovatif yaklaşımımız gereği yeni nesil makinamızın ticari anlamda da mutlak bir başarı elde edeceğini öngörmekteyiz. Dünyada benzeri olmayan makinamızın ülke ve dünya çiftçisine daha sağlıklı ve daha kaliteli ürünler sunma fırsatı vereceğini düşünmekteyiz.

Makinamızın geliştirilmesi sürecinde işbirliği halinde olduğumuz başta Manisa CBÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş. (Teknokent), ESS Electrostatic Sprayin System ve Protec Solutions Firmalarına teşekkürlerimizi sunarız.